header_logoPunkt Przedszkolny jest miejscem gdzie dzieci w wieku przedszkolnym pracują, bazując na podstawie programowej uchwalonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak również poszerzają wiedzę na temat człowieka, świata, przyrody itp. Jednocześnie jest miejscem, gdzie mogą czuć się bezpiecznie, swobodnie i radośnie.

Nazywamy się Punktem Przedszkolnym dlatego, że liczba wychowanków jest mniejsza niż w innych placówkach przedszkolnych. Zatem nie sugeruj się nazwą – sam oceń czy to dobre miejsce dla Twojego dziecka. Niepubliczny Punkt Przedszkolny Mrówki to miejsce, w którym pasją są dzieci, a celem zapewnianie bezpieczeństwa, edukacji i indywidualnego podejścia do każdego przedszkolaka. 28 czerwca 2013 roku nasze przedszkole zostało wpisane do Ewidencji Placówek Niepublicznych Miasta Józefowa nr 1/2013 jako Niepubliczny Punkt Przedszkolny Mrówki!

Działamy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 sierpnia 2010 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania (Dz.U. 2010 nr 161 poz. 1080). Przedszkole realizuje podstawę programową MEN.
Nasza Placówka mieści się w wolnostojącym budynku w Józefowie koło Otwocka, który został wyposażony w sprzęt, meble, sanitariaty, materiały edukacyjne oraz zabawki spełniające normy wymagane przez MEN oraz przede wszystkim, zaspokajające potrzeby przedszkolaków.

Budynek posiada dwie widne i przestronne sale: jedna z wyjściem na taras, druga z własną łazienką.
W budynku zamontowane są bramki bezpieczeństwa, zabezpieczenia kontaktów, meble są zaokrąglone, a wykładziny łatwe do utrzymywania czystości w pomieszczeniach. Budynek spełnia wszystkie wymogi, które powinien mieć, dostosowując go do punktu przedszkolnego.Na zewnątrz znajduje się przedszkolny plac zabaw. Teren jest ogrodzony, chroniony przez firm ochroniarską, posiadający w pakiecie natychmiastowy przyjazd ochrony w wyjątkowych sytuacjach. Wejście do przedszkola jest zabezpieczone furtką z domofonem.

Niepubliczny Punkt Przedszkolny Mrówki posiada wykwalifikowaną kadrę, która oprócz udokumentowanej wiedzy, posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi. Są to osoby bardzo przyjazne, ciepłe, mające predyspozycje, ale również i ogromne chęci do nauczania, bawienia się i przebywania z dziećmi. Na bieżąco prace naszych nauczycieli wspiera tarapeuta, logopeda i terapeuta integracji sensorycznej.
Zapraszamy do naszego Przedszkola wszystkie dzieci.